» 11:20 | SHC Opava "bílí"-SHC Opava "červení"
» 11:40 | HbK Karviná-HBK Medokýš Martin (SVK)
» 12:20 | TJ Sokol Poruba-HBK Medokýš Martin (SVK)
» 12:40 | HBK Medokýš Martin (SVK)-SHC Opava "červení"
» 13:00 | HBC Malenovice-SHC Opava "bílí"
» 13:00 | TJ Sokol Poruba-HbK Karviná

Plzeňská desítka pro Karvinou. Nevyhrála ani Olomouc.

Ex_SD_Olomouc_Ilustrační, autor: chrobaak

STARŠÍ DOROST: Hned dvěma koly pokračovala o víkendu extraliga staršího dorostu. Již před týdnem naskočila Karviná do utkání s Hradcem Králové, které prohrála 6:2 a tak si tento týden mohla napravit reputaci. Stejně na tom byla Olomouc. Po pauze se Hanáci opět představili na hokejbalovém kolbišti. Cestovali do Písku a Dobřan.

HC Švantlův Dvůr Písek                HBC Gladiators Olomouc             13:1       3:0,6:1,4:0

Hanáci v Písku ale nezabodovali. Naopak. Po většinu utkání tahali za kratší konec lana a především díky oslabené sestavě nemohli držet s hokejbalisty Švantlova Dvora krok. "Do Písku jsme dorazili asi po 5-6 hodinách cesty vlakem, takže se na některých z nás mohla ukázat únava," říká pro hokejbal-sm.cz olomoucký brankář Kubalík. Tři góly v první třetině působily jako předzvěst nálož, která přišla v druhém dějství. Gladiátoři zde lovili míček ze sítě hned šestkrát. " I když to po první třetině bylo 3:0 pro domácí, tak jsem věřil, že máme šanci uhrát dobrý výsledek. Bohužel jsme zaspali začátek druhé třetiny a soupeř nás trestal rychlými góly," říká Kubalík.

Duel se tak dohrával jen "z povinnosti". Nepopulární desítka pak zacinkala ve třetí části hry. "Bohužel šlo poznat, že dvě pětky jsou na extraligu málo a tak jsme od poloviny zápasu ztráceli tempo. Naštěstí třetí třetina nebyla tak špatná a zápas nakonec skončil 13:1". Písek totiž v poslední periodě skóroval ještě třikrát a s přehledem si dokráčel pro vysoké vítězství.

HC Buldoci Stříbro           HbK Karviná       2:5          0:2,2:2,0:1

To Karviná byla ve svém sobotním utkání úspěšnější. Ve Stříbře začala lépe než soupeř a dokázala si vypracovat dvoubrankový náskok. Z něj Severomoravané těžili po dobu druhé části, kdy se Buldoci dokázali dvakrát prosadit a v celkovém kontextu druhé třetiny tak reagovat na dva další zásahy Karviné. Ve třetí patnáctiminutovce proto bylo stále o co hrát. Hosté však zkušeně nepovolili zvrat v utkání a posledním zásahem pojistili své vítězství poměrem 2:5.

HBC Plzeň           HbK Karviná       10:4       6:0,2:1,2:3

V Plzni bylo vše jinak. Již první třetina se z pohledu Severomoravanů ukázala být zcela tragická. Totální zkrat v podobě šesti inkasovaných gólů již nenapravily ani dvě následující třetiny, které karvinští zvládli velmi solidně. Závěrečnou patnáctiminutovku dokonce HbK o gól vyhrálo, přes to do Karviné cestovalo s desetigólovým přídělem.

TJ Snack Dobřany            HBC Gladiators Olomouc             7:2          3:0,3:2,1:0

Obdobně obtížné to měla v Dobřanech Olomouc. Domácí si však šest vstřelených branek rozprostřeli do dvou třetin. "První třetinu jsme odehráli celkem v pohodě, i když jsme po první třetině prohrávali 3:0 tak to byl zápas o hodně vyrovnanější než v Písku. Ve druhé třetině jsem bohužel udělal pár chyb takže výsledek po druhé třetině byl 6:2. Bylo ale vidět, že jsme měli hodně akcí a už to vypadalo, že se naši útočníci začínají sehrávata," hodnotil první dvě třetiny Lojza Kubalík, brankář Gladiátorů.

Jelikož se Hanáci v druhé periodě trefili hned dvakrát, nevypadal stav na začátku třetí třetiny tak hrozivě jako v podání karvinského vystoupení v Plzni.  Ze strany hostí to však bylo maximum toho, co dokázali předvést. Ačkoliv ve třetí třetině zlepšili hosté obranou hru, v útoku byli bezzubí a z Dobřan si tak odvezli porážku 7:2. "Třetí třetina byla asi nejklidnější. Jak my tak i domácí měli hodně šancí, ale nakonec domácí upravili výsledek na konečných 7:2," potvrzuje Kubalík a dodává: "Do Dobřan jsme jeli s tím, že chceme odehrát vyrovnanější zápas než v Písku. Myslím, že se to povedlo. Jsme rádi, že hra na plastu neskončila žádným zraněním."