» 12:20 | SHC Opava "červení"-SHC Opava "bílí"
» 12:40 | HbK Karviná-SHC Opava "červení"
» 13:20 | HBC Malenovice-HBK Medokýš Martin (SVK)
» 13:40 | TJ Sokol Poruba-SHC Opava "bílí"
» 14:00 | HbK Karviná-TJ Sokol Poruba
» 14:20 | SHC Opava "červení"-HBK Kyjov

Také mladšímu dorostu začínají prázdniny.

Ex_MD_Opava_Malenovice, autor: facebook.com/HbcMalenovice

Mladší dorost: Vrchol extraligy MD v podobě turnaje FinalFour je minulostí. Extraligový titul získal Letohrad, čímž definitivně ukončil sezónu v této kategorii. O víkendu se však dohrávala i skupina o umístění a jelikož vám dlužíme i výsledky zápasu z předposledních kol, přinášíme vám to pěkně všechno najednou...

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice – HBC Malenovice 9:3 (2:1, 3:1, 4:1)

V termínu 19.-20.5. měl před sebou náročný víkend zejména celek Malenovic, který měl v plánu 3 těžké zápasy ve třech hracích dnech. Již první zápas se jim nepovedl. První třetina byla sice téměř vyrovnaná, obě družstva si nacházela nejrůznější možnosti jak ohrozit brankáře soupeře, ale úspěšnější byl po první části Svítkov. Ve druhém dějství Východočeši přidali a vynutil si vedení 5:2. V třetině poslední si již domácí jasně došli za svým a vyhráli jasně 9:3.

HBK Bulldogs Brno – HBC Malenovice 1:10 (0:3, 1:2, 0:5)

Malenovice si chtěly zpravit reputaci hned v sobotu, když je čekal tým z Brna. Skvělý výkon potvrdili hned z úvodu zápasu, když se dokázal prosadit již v 5. minutě Dekár. Za 4 minuty přidal další branku stejný střelec, a když se ve 13. minutě prosadil i Řihák vypadalo to s Brnem špatně. Brno sice snížilo díky Cimbalníkovi, ale potom už úřadovali jen hosté. Do konce třetiny přidal další branku hostů Martin Brázdil, načeš v závěrečném dějství nasázeli hosté dalších pět branek a s poklidem si dokráčeli k jasnému vítězství.

SHC Opava- HBCGladiators Olomouc 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)

Svůj poslední zápas v téhle sezoně sehrála v témže víkendu Opava. Stalo se tak na vlastním hřišti v souboji s nepříjemnými gladiátory. Domácí ale nic neponechali náhodě a díky vysokému tempu šli do dvoubrankového vedení již v první třetině. Hanáci nevěděli, jak ohrozit branku domácích. Hostům se nedařilo v zakládání útoku, což se projevovalo i v koncovce.  V poslední části navíc domácí přidali ještě dvě branky a díky tomu dokráčeli ke krásnému 3. místu po základní části.

HBC Malenovice – HBK Kyjov 10:0 (1:0, 3:0, 6:0)

Svůj poslední zápas v rámci náročného víkendu odehráli ševci na svém domácím hřišti v derby proti Kyjovu. Tyto zápasy většinou končí těsným skóre, ale tentokrát domácím vyšlo vše na co sáhli. Po první třetině sice vedli jen 1:0, ale v druhé části přidali další tři branky. Poslední část pak spustila gólostroj. Malenovice se rozstřílely a po-té co přidaly dalších 6 branek, dokázaly zvítězit a v tabulce přeskočit právě Kyjov.

HBC Gladiators Olomouc – TJ LOKOMOTIVA Česká Třebová 2:9 (1:2, 1:5, 0:2)

Poslední zápas před domácím publikem sehráli i olomoučtí gladiátoři. Závěrečné domácí vystoupení se jim ale nepovedlo. Po první třetině to sice nevypadalo nikterak tragicky, když prohráli "jen" 1:2, ale jejich naděje padly, když soupeř v druhé třetině přidal dalších 5 branek. Olomouc se v prostředním dějství zmohla pouze k brance jedné a po poslední, třetině a dalších dvou zásazích hostí, bylo o výsledku rozhodnuto.

HBC Malenovice - TJ LOKOMOTIVA Česká Třebová 2:5 (0:1,2:1,0:3)

S Českou Třebovou se utkaly také Malenovice. Stalo se tak o týden později v rámci posledního hracího víkendu. Vzhledem k aktuálním formám a ospalému závěru sezóny, nemělo utkání favorita. Zlín mohl využít domácího prostředí a rozloučit se se sezónou bodovým ziskem, ale doplatil na častá vyloučení. Ačkoliv Lokomotiva potrestala pouze jeden prohřešek domácích, vysoká střelecká potence hostí vynesla bodový zisk právě jim. Ve třetí třetině totiž Třebová třemi góly definitivně převážila misku vah na svojí stranu a za vítězství 2:5 brala tři body.

HBK Bulldogs Brno - HBC Gladiators Olomouc 5:4 (0:1,1:1,4:2)

Vítěznou rozlučku nezažila ani Olomouc. Na půdě Brna přitom nebylo horším celkem, divoká třetí patnáctiminutovka ale přiřkla vítězství domácím. Gladiátoři přitom začali lépe. Zodpovědně bránili a z jednoduchého přechodu do útoku dokázali těžit maximum. Do konce prostředního dějství tak vedli o gól, přesto, že byl duel velmi vyrovnaný. Svědčí o tom i poměr střel, který se zastavil na cifrách 30:28. Efektivnější Brňané však byli více lační vítězství a v poslední části hry to také dokázali.

Vojtěch Novotný | 2017-05-29 16:14:54 | 352x